Kudüs Turu

3 GECE 4 GÜN KUDÜS SEYAHATİ

Tel-Aviv – Kudüs – Beytlahm – Eriha – Halil – Yafa

GÜNLÜK TUR PROGRAMIMIZ

1. Gün: İSTANBUL / TELAVİV / KUDÜS

07.40′da ile Tel Aviv’e uçuş ve saat 11:00’de varış. Tel Aviv havalimanına varış. Rehberimiz tarafından karşılanma, Panoramik Tel Aviv şehir turunun ardından Kudüs’e geliş ve otelimize yerleşme. Ardından Mescit-i Aksa çevresindeki Hz. Ömer Mescidi, Kıyamet Kilisesi, Ağlama Duvarı ve diğer müştemilatın tanınması ve ziyareti. Vakit namazlarını Mescid-i Aksa’da eda ediyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

2. Gün: KUDÜS

Dileyen misafirlerimizle sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra Burak Mescidi, Mervan Mescidi, Kadim Aksa Camii ziyareti. Mescid-i Aksa Harem-i’nde Cuma namazının edası. Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı ile Kanuni Sultan Süleyman’nın yaptırdığı su bendinin görülmesi. Cuma’dan sonra Zeytindağı’nda Osmanlı 4. Ordu karargâhının görülmesi. Kudüs’ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Selman-ı Farisî ve Rabiatül Adeviyye’nin kabirlerinin ziyareti. Akşam yemeği otelimizde.

3. Gün: ÖLÜ DENİZ / ERİHA / BEYTLAHM

Dileyen misafirlerimizle sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşayamadığı Ölü Deniz’in görülmesinin ardından Eriha’ya hareket. Yol üzerinde Hz.Musa’nın makamının ziyaret edilmesi. İsrailoğulları’nın vaat edilmiş topraklarda savaşla ele geçirdikleri ilk şehir olan on bin yıllık Eriha şehrinin gezilmesi. Beytlahm şehrine gidiş ve burada Hz. İsa’nın doğduğu mağara ve üzerine yapılan kilisenin gezilmesi sonrası Halil şehrine hareket. Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz.İbrahim ve Sare Annemiz, Hz. İshak ve Refika Annemiz, Hz.Yakub kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti ve yol üzerinde Hz.Yunus kabrinin ziyareti Halil şehri içinde Hz. İbrahim’in ilk defa buraya geldiği zaman çadırını kurduğu mekânın görülmesi. Akşam ve yatsı namazlarının edası için Mescidi Aksa’ya gidiş ve dönüş. Akşam yemeği otelimizde.

4. Gün: KUDÜS / YAFA / TELAVİV / İSTANBUL

Dileyen misafirlerimizle sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Kahvaltının ardından otelden ayrılış. Yafa’daki Osmanlı eserlerinden, Bahriye Camii, Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdulhamit’in tahta çıkışının 25. yılında yapılan Saat Kulesi’nin görülmesi. Telaviv Ben Gurion Havalimanı’na geliş. 16:40′da İstanbul’a uçuş ve 18.50′de varış.

Bir başka İKRAM TURİZM programında buluşmak üzere…

Not: Programımız elimizde olmayan sebeplerden dolayı içeriği aynı kalmak şartı ile değişiklik arz edebilir.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Uçak bileti ve havalimanı vergisi
  • İsrail vizesi ve servis ücreti
  • Seyahat sigortası
  • Transferler
  • 4 yıldızlı otelde iki kişilik odalarda konaklama
  • Açık büfe sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
  • Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler
  • O&GÜZELLER TURİZM rehberlik hizmetleri

* İsrail Devleti diplomatik ve hususi pasaporta vize uygulamamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.